MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Edycja 2016

W weekend 26-27 listopada 2016 r. Kolorowe Jarmarki zadbały o wszystkie zmysły Zwiedzających. Na Festiwalu w Lublinie można było znaleźć piękne, ręcznie wykonane przedmioty, spróbować smakołyków z różnych regionów Polski, a także stworzyć własny upominek i poczuć zbliżające się Święta. Festiwal Przedmiotów Pięknych „Kolorowe Jarmarki” i odbywające się w tym samym czasie Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych odwiedziło blisko 12 000 osób.Kolorowe rękodzieło
Ręcznie robione bombki, kartki i ozdoby świąteczne, czapki i rękawiczki - na Festiwalu czuć było świąteczno-zimową atmosferę. Nie zabrakło także unikatowych przedmiotów - biżuterii, torebek i koronkowych obrusów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się ręcznie robione przytulanki dla dzieci. Twórcze chwile
Podczas warsztatów prowadzonych przez Chalk & Chic, powstały stylowe postarzałe ramki, zegary w stylu schabby chic oraz zdobione bawełniane torby. Wystarczyły niewielkie nakłady finansowe, pomysł i odrobina zdolności manualnych, aby przygotować niepowtarzalny prezent dla najbliższych.
Regionalne smaki
Na Kolorowych Jarmarkach pojawili się producenci certyfikowanej żywności tj. serów, wędlin, chlebów, wyrobów cukierniczych, nalewek, olejów i miodów. Nie zabrakło producentów z Podhala, którzy dzielili się z lubelską widownią swoim doświadczeniem i zachęcali do zakupu zdrowych produktów.- Żywność wytwarzana metodą tradycyjną gwarantuje niepowtarzalną wartość i jakość oraz doskonale nadaje się do promocji turystycznej – podkreślają wytwórcy z Podhala.


Ponad 120 różnych piw, 20 premier, 28 małych rzemieślniczych browarów z Polski i zagranicy – w tym samym czasie odbyły się Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych. 

- Druga edycja Lubelskich Targów Piw Rzemieślniczych okazała się jeszcze większym sukcesem niż ubiegłoroczna. Pokazaliśmy, że w Lublinie chce się pić dobre piwo i nie odstajemy od innych regionów Polski - mówi Jakub Kafel, kierownik projektu Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych.
Festiwal Kolorowe Jarmarki był idealnym miejscem na pierwsze mikołajkowo-świąteczne zakupy, spróbowanie ciekawych smaków, wybranie oryginalnych dodatków i „pokolorowanie szarego listopada”.

Kolorowe Jarmarki wprowadziły wszystkich w świąteczny i bardzo przyjemny nastrój. Za sprawą wszystkich, którzy wzięli udział w wydarzeniu było kolorowo, twórczo i smacznie. Dziękujemy za tworzenie razem z nami Festiwalu i już zapraszamy za rok – mówi Ewa Kołodyńska-Cioczek, Kierownik projektu Festiwal Kolorowe Jarmarki.
1 | 2