MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Było kolorowo i twórczo!

W dniach 28-29 listopada pasjonaci rękodzieła, produktów regionalnych i oryginalnych wyrobów spotkali się w Targach Lublin. Festiwal Przedmiotów Pięknych „Kolorowe Jarmarki” i odbywające się w tym samym czasie Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych, odwiedziło ponad 10 800 osób.

Rękodzieło przede wszystkim

Ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, wyroby z drewna, ceramiki i szkła, pachnące mydełka, zabawki i biżuteria pojawiły się na stoiskach ponad siedemdziesięciu Wystawców.
Kolorowe Jarmarki wprowadziły wszystkich w świąteczny i bardzo przyjemny nastrój. Cieszymy się, że prawie jedenaście tysięcy osób odwiedziło nas w weekend i już myślimy o kolejnej edycji wydarzenia – mówi Ewa Kołodyńska-Cioczek, koordynator Festiwalu Kolorowe Jarmarki.

Budzimy wyobraźnię
Strefę warsztatów i pokazów odwiedzili wszyscy, którzy chcieli pobudzić swoją kreatywność i spędzić twórczo weekend z rodziną. Pod okiem właścicielki bloga The Great Kate powstawały oryginalne ozdoby świąteczne.
- To była wielka frajda zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – mówi Paulina Kreczmańska z Targów Lublin.

Na stoisku Detalowni można było rozpocząć swoją przygodę z szydełkowaniem, natomiast Dekoramika stworzyła możliwość pomalowania i ozdobienia ceramicznych przedmiotów. Na stoisku sklepu Art&Hobby stare przedmioty zyskały nowe życie, a wszystko za sprawą pokazu renowacji mebli przy użyciu farb kredowych.

Smaki regionów
Festiwal był także okazją do spróbowania wyrobów przygotowanych na bazie produktów naturalnych i receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Na stoiskach pojawiły się konfitury, chałwy, ciasta i ciasteczka, miody, oleje tłoczone na zimno, wędliny i sery.

Festiwal Przedmiotów Pięknych Kolorowe Jarmarki 2015 za nami. Za sprawą wszystkich, którzy wzięli udział w wydarzeniu było kolorowo, twórczo i smacznie.

Zapraszamy w roku 2016, będzie jeszcze ciekawiej!

<< wstecz